URSAPHARM:

 

System COMOD®

comod

Pomysłowy i bezpieczny.

Dzięki pomysłowości naszych wysoko wykwalifikowanych naukowców, URSAPHARM opracowało pierwszy na świecie wielodawkowy, nie zawierający jakichkolwiek konserwantów, system COMOD®, gwarantujący sterylność do 6 miesięcy w przypadku preparatów nawilżających i 3 miesiące w przypadku pozostałych preparatów.

System COMOD® to zintegrowany sterylny system podawania kropli, którego budowa całkowicie eliminuje konieczność stosowania konserwantów.

COMOD® jest jedynym dostępnym na rynku systemem zamkniętym, czyli takim, który zapobiega przedostaniu się powietrza zewnętrznego do wnętrza pojemnika. System składa się z dwóch części: wewnętrznej, czyli zasobnika z płynem, wentylami i system aplikacji oraz zewnętrznej, plastikowej obudowy chroniącej całość przed mechanicznym uszkodzeniem.
Na górze umieszczona jest pompa działająca bez zaciągania powietrza z zewnątrz. Posiada dwa niezależne od siebie wentyle. Przy naciśnięciu na denko butelki roztwór w środkowej części pojemnika ulega kontrolowanemu ściśnięciu, po czym otwiera się górny zawór i kropla roztworu opuszcza kapilarę. Ze względu na gwałtowne obniżenie się ciśnienia wewnątrz butelki, wentyl zostaje zamknięty. W momencie ustania nacisku na dno butelki otwiera się dolny wentyl i wewnętrzna część pojemnika dopełnia się roztworem. Przy zakraplaniu roztworu wewnętrzny elastyczny pojemnik kurczy się o objętość kropli. Otwór w górnej części środkowego pojemnika służy do wyrównania ciśnienia i zapobiega powstawaniu napięć. Pompa zapobiega niebezpieczeństwu cofania się powietrza lub roztworu, a tym samym zakażeniu całego preparatu w butelce. Bezpieczeństwo mikrobiologiczne jest zapewnione.
Wielkość wypływającej z dozownika kropli jest zawsze taka sama, niezależnie od stopnia napełnienia butelki, temperatury czy siły z jaką zostanie naciśnięte denko butelki.

Z butelki o pojemności 10 ml może być pobrane co najmniej 300 kropli.

Opakowanie może być używane pod każdym kątem. Końcówka nie musi być zwrócona w dół. Ważne tylko by naciskać denko, a nie ścianki gdyż są one sztywne.

Konserwanty nie są już potrzebne.

Wytwarzany przez naszą firmę system COMOD®, umożliwia stosowanie oraz przechowywanie płynnych form leków i wyrobów medycznych bez konieczności stosowania jakichkolwiek form konserwantów.

W przeszłości dodawanie środków konserwujących do płynnych form preparatów przeznaczonych do wielokrotnego użytku było obowiązkowe, ale środki konserwujące mogą być szkodliwe dla tkanek, zwłaszcza dla wrażliwych struktur oka.

Wprowadzenie systemu COMOD® pozwoliło zrezygnować z  przymusu stosowania konserwantów.