URSAPHARM:

 

Rozwój firmy

1974

Powstaje URSAPHARM. Dystrybutor preparatów okulistycznych.

1976

URSAPHARM rozszerza swoją działalność. Tworzone są innowacyjne linie produkcyjne kropli ocznych i maści. To był kolejny kamień milowy w historii firmy na drodze do sukcesu.

1979

URSAPHARM unowocześnia swoje linie produkcyjne. Teraz fabryka może produkować również preparaty w postaci stałej ( tabletki, granulaty)

1984

Rozpoczęcie produkcji preparatów dla medycyny ogólnej takich jak leki wspomagające krążenie krwi, enzymy i minerały uzupełniają portfolio URSAPHARM

1993

Opracowanie i wdrożenie innowacyjnego systemu COMOD®. W ten sposób firma URSAPHARM znalazła sposób utrzymania sterylności w opakowaniach wielodawkowych, eliminując jednocześnie potencjalnie szkodliwe konserwanty.

1997

Zostaje opracowany system 3K®. System gwarantujący sterylność preparatu, bez środków konserwujących. Idealny dla kropli donosowych.

1998

Rozpoczęcie sprzedaży leku POSORUTIN® w Polsce.

1999

HYLO COMOD® wyrób medyczny bazujący na kwasie hialuronowym zostaje wprowadzony do pierwszego kraju poza granicami Niemiec. To początek rozwoju wielu preparatów sztucznych łez, który umożliwił traktowanie zespołu suchego oka indywidualnie.

2008

HYLO® GEL uzyskał refundację na rynku niemieckim. To pierwszy na świecie przypadek kiedy preparat sztucznych łez, przy odpowiednich wskazaniach, uzyskał państwową refundację.

2010

Ustanowienie spółki URSAPHARM Poland sp. z o.o.

Perspektywy

Tak jak w przeszłości URSAPHARM będzie wiarygodnym partnerem w sprawach opieki zdrowotnej. Jest to ściśle związane z naszym celem – poprawa jakości życia pacjenta.