Odpowiedzialność URSAPHARM

Wsparcie, pomoc, ochrona – nasze zobowiązanie z myślą o przyszłości

Zobowiązanie na poziomie lokalnym

Firma URSAPHARM, która jest wizytówką kraju związkowego Saary, jako sprawnie zarządzane i odnoszące sukcesy przedsiębiorstwo, już od ponad 30 lat prowadzi działalność, która wykracza daleko poza tradycyjne ramy mecenatu. Wspieramy liczne projekty o charakterze sportowym, kulturalnym i społecznym, dzieląc się finansowym sukcesem z mieszkańcami regionu. Celem tych działań jest systematyczne wspieranie projektów, inicjatyw i stowarzyszeń, które w wymierny sposób poprawiają los społeczności na obszarach o trudnej sytuacji gospodarczej, a tym samym są ważne z punktu widzenia dobra publicznego.

 

URSAPHARM stawia na zrównoważone zaangażowanie.

Firma URSAPHARM jest odpowiedzialna za wysoką jakość produktów i pionierskie rozwiązania dostosowane do potrzeb rynku. URSAPHARM już od dziesięcioleci z powodzeniem mierzy się z tym wyzwaniem. Nie byłoby to możliwe bez zaangażowania i motywacji naszego zespołu. URSAPHARM może liczyć na kompetentnych i kreatywnych pracowników, którzy opracowują innowacyjne rozwiązania w wysoce wyspecjalizowanym środowisku, przeznaczone dla niezwykle wymagających odbiorców. Na początku 2011 r. zobowiązanie firmy zyskało nowy wymiar w postaci niezależne marki: „URSAPHARM Responsibility”. W ramach tego zobowiązania wspieramy ludzi, których osiągnięć nie sposób przecenić.

 

Sport

Zarówno na szczeblu krajowym, jak i międzynarodowym – odnoszący sukcesy sportowcy z Saary wywierają pozytywny wpływ na cały region. Dlatego w ostatnich latach w ramach projektu URSAPHARM Responsibility wspieraliśmy licznych sportowców, między innymi Christiana Schwarzera, byłego piłkarza ręcznego, Olega Verniaieva, mistrza olimpijskiego, oraz Timo Bernharda, kierowcy teamu Porsche i mistrza świata w wyścigach długodystansowych. Ponadto URSAPHARM sponsoruje liczne kluby sportowe – nie tylko futbolowe, pomimo bliskich związków przedsiębiorstwa z tą dyscypliną sportu. URSAPHARM kładzie bowiem szczególny nacisk na różnorodność i otwartość.

 

Kultura

Jednocześnie URSAPHARM patronuje ważnym wydarzeniom kulturalnym w kraju związkowym Saary. Firma kultywuje długoletnie partnerstwa, między innymi współpracę z jedynym magazynem kulturalnym kraju związkowego Saary, OPUS. Wspiera też indywidualne projekty, takie jak „Schönlinge” („Ślicznotki”), projekt fotograficzny przedstawiający kobiety z łysieniem plackowatym, i „ArtWalk”, w ramach którego międzynarodowi artyści dekorują ściany domów w Saarbrücken.

 

Społeczność

Czynienie dobra może sprawiać przyjemność. URSAPHARM organizuje coroczny dobroczynny turniej golfowy, wspierając różne organizacje pożytku publicznego, takie jak “KiO – Kinderhilfe für Organtransplantation e.V.” (“Wspieramy dzieci po przeszczepach narządów”). Ponadto co dwa lata URSAPHARM funduje nagrodę Feliksa Koßmanna. Nagroda w kwocie 10 000 euro jest przyznawana za „specjalne zasługi w humanitarnym postępowaniu z pacjentami.” To nie przypadek, że nasza nagroda ma charakter społeczny. Filozofia naszej firma zatacza pełne koło: przecież podstawą sukcesu są właśnie ludzie.